Nemokamas VIN tikrinimas

Dauguma VIN istoriją tikrinančių kompanijų pateikia platų informacijos spektrą apie kiekvieną automobilį. Patogu gauti visą, išsamią automobilio informaciją vienoje vietoje. Tačiau kai kuriuos patikrinimus galite atliti savarankiškai, o be to visiškai nemokamai!

Yra keletas patikrų, kurias galite atlikti savarankiškai. Žinoma, toks tikrinimas informacijos išamumu bei aktualumu neprilygsta tam, ka gausite užsakę profesionalią ataskaitą. Tačiau besidominties čia pateikiame net kelis metodus nemokamam VIN kodų tikrinimui.

Kontrolinės sumos tikrinimas

Šiaurės Amerikos automobilių gamintojai naudoja kontrolinės sumos metodą VIN kodo integralumui užtikrinti ir taip apsaugoti jį nuo galimų modifikacijų. Be to, tai padeda išvengti klaidų ir atskirti kuomet VIN kodas buvo nurašytas klaidingai. Egzistuoja paprastas matematinis principas VIN kodo kontrolinei sumai patikrinti todėl jeigu turite Šiaurės Amerikos rinkai skirto automobilio VIN kodą, čia galite greitai ir nemokamai pasitikrinti jo kontrolinės sumos teisigumą.

Pirmieji VIN kodo ženklai nurodo automobilio kilmę, toliau seka modelio komplektacijos duomenys ir kita informacija. Devintasis simbolis VIN numerio sekoje yra skirtas kontrolinei sumai pažymėti. Tai matematinis principas padedantis užtikrinti ženklų sekos integralumą ir taip apsaugoti duomenis nuo tyčinio pakeitimo ar atsitiktinio sugadinimo. Kontrolinės sumos kodavimas yra privalomas automobiliams skirtiems Šiaurės Amerikos šalims (JAV bei Kanadai) todėl čia pateikiame formą kurios pagalba galite pasitikrinti bet kurio VIN kodo kontrolinę sumą. Kontrolinė suma yra apskaičiuojama raides verčiant skaičiais, tuomet kiekvienas skaitmuo dauginamas iš kito skaičių sekos skirtos būtent šiam patikrinimui. Gauta 16 skaičių seka yra sumuojama bei dalinama iš 11. Šio veiksmo rezultato liekana ir yra vadinama kontroline suma. Tais atvejais kuomet apskaičiuojama liekana lygi 10, kontrolinė suma yra užrašoma simboliu “X”. Rankomis šiuos veiksmus atlikti gali būti gana sudėtinga todėl galite pasinaudoti mūsų paruošta VIN kodo kontrolinės sumos tikrinimo forma. Rezultatuose pamatysite ne tik VIN patikros rezultatus, bet ir lentelę su tarpine skaičiavimų informaciją.

Vogtų automobilių paieška

Pagal automobilio VIN numerį galite nemokamai patikrinti jo statusą ieškomų transporto priemonių registre.

Ši VIN kodo paieška siunčia užklausą į Ieškomų transporto priemonių registrą kurį naudoja, pildo bei atnaujina Lietuvos policija. Čia pateikiama informacija apie automobilio statusą. Jeigu VIN kodas randamas registre – paieškos rezultatuose matysite įvestą kėbulo numerį,  automobilio markę, variklio numerį, o taip pat valstybę kurioje automobilis buvo įtrauktas į ieškomų transporto priemonių sąrašą bei įstaigą kuri yra paieškos iniciatorius.

Pirminė automobilio istorijos patikra pagal VIN

Pagal turimą VIN kodą galite gauti preliminarią informaciją apie tai kokius duomenis jums pateiks išsami VIN istorijos tikrinimo ataskaita. Pirminė VIN patikra – unikali galimybė sužinoti kokie duomenys yra surinkti profesionalioje ataskaitoje būtent Jūsų tikrinamam automobiliui.

Pirminė ataskaita supažindina su automobilio VIN patikra ir tai, kokius duomenis kiekvienu atveju atskleidžia išsamus automobilio tikrinimas. Tai labai konkreti ataskaita orientuota būtent į Jūsų tikrinamą automobilį. Ne retai ji leidžia sužinoti apie automobilio istorijoje užfiksuotą blogų įrašų skaičių, turimų nuotraukų kiekį, sukauptus ridos duomenis, užfiksuotus draudiminius įvykius ir pateikia dar daugiau vertingos informacijos.